← Powrót

2021-08-27 (aktualizacja: 2022-04-21)

Wycena remontu domu

Poniższy artykuł podpowiada zainteresowanym, na co warto zwrócić uwagę podczas tworzenia wyceny remontu domu.

Inwestując w dom na rynku wtórnym bardzo często mamy świadomość, że trzeba go wyremontować, by dostosować go do własnych potrzeb. Najważniejsze pytanie, które rodzi się podczas oględzin domu, który nas interesuje, brzmi jednak – jak duży remont wchodzi w grę po zakupie. 

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyceny remontu domu

Szukając inwestycji na rynku wtórnym musimy założyć, że czeka nas przygoda. Sam proces poszukiwania wymarzonego domu jest dość czasochłonny i wymaga wiele wcześniejszych analiz. Wybieramy lokalizację i niezbędne parametry budynku, by od czegoś zacząć, a potem szukamy wśród ofert te, które spełniają nasze oczekiwania. Odwiedzając poszczególne inwestycje, często oceniamy je na podstawie słów właścicieli. Nie mając fachowego sprzętu możemy wyłącznie czerpać wiedzę z luźnej rozmowy, wspartej ewentualnymi dokumentami, które potwierdzają wykonany remont. Warto jednak pamiętać o ograniczonym zaufaniu, bo przecież żaden właściciel sprzedający nieruchomość nie zacznie jej opisu od wszystkich usterek, które należy naprawić tuż po zakupie domu. 

W trakcie umówionych oględzin należy sprawdzić każdą przestrzeń, jakość wykonania ewentualnego wcześniejszego remontu, stan stolarki okiennej, drzwiowej i tego, co w razie potrzeby będzie można lub będzie trzeba wymienić, by dom sprawnie funkcjonował. 

Co ważne z perspektywy osoby niedoświadczonej, łatwo jest oszacować tylko ewentualny koszt remontu, który związany jest z wykończeniem wnętrza. Można policzyć cenę farb, gres, płytki, panele. Można oszacować wymianę mebli, a także sprzętów, które znajdują się w domu, ale bardzo trudne jest sprawdzenie i oszacowanie ewentualnego remontu jakiejkolwiek instalacji. 

Wycena remontu instalacji w domu na rynku wtórnym

Biorąc pod uwagę to, że trudno jest sprawdzić stan instalacji, umieszczonych zazwyczaj w miejscu niedostępnym dla przeciętnego nabywcy, trudno oszacować miarodajnie to, ile kosztować będzie jej remont. Instalację najczęściej można ocenić w trakcie użytkowania. W ten sposób sprawdzamy, czy wszystko działa poprawnie. W trakcie zwykłych oględzin nie jest to możliwe. 

W takich momentach bardzo przydaje się fachowy sprzęt, do którego mają dostęp profesjonaliści. Są oni w stanie sprawdzić jakość instalacji, a w sytuacji, w której jest ona do wymiany, ocenić koszt jej naprawy. Taka porada, choć związana jest z wydatkiem, jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż zaufanie słowom właściciela, że wszystko działa tak, jak powinno. Korzystając z usługi, jaką proponują nasi specjaliści możemy być pewni, że zostaniemy poinformowani o wszelkich nieprawidłowościach, jakie zostaną wykryte. Dowiemy się też, ile może kosztować ich naprawa, co dla potencjalnego inwestora jest informacją wręcz niezbędną w trakcie negocjacji ze sprzedającym. 

Wycena remontu domu

Remont domu z rynku wtórnego to zazwyczaj koszt, który będzie rósł. Warto się na to przygotować, by ograniczyć ilość zaskoczeń, gdy już inwestycja zostanie kupiona. Nasza firma stara się działać w taki sposób, by wszystkie transakcje, które będą wynikały z pomocy naszych fachowców, były wystarczająco transparentne. Chcemy, by kupujący wiedział za co płaci, a na co będzie musiał wydać pieniądze z puli o nazwie „remont”. Chcemy, by wszystkie kupowane inwestycje były wiarygodne, a klienci zadowoleni. Naszą misją nie jest wspieranie nieuczciwych sprzedawców. Chcemy mieć wpływ na to, na co możemy, a nasi fachowcy są naprawdę dobrzy w analizie inwestycji, które zostały wystawione na sprzedaż. 

Jeśli dom kryje wiele wad, nasz ekspert na pewno je wykryje. Jeśli dom okaże się perełką wśród pozostałych inwestycji – z pewnością zasugerujemy, że warto w niego zainwestować.

Jeśli wahasz się, czy kupno inwestycji na rynku wtórnym to dobry pomysł, ponieważ nie potrafisz zrobić rzetelnej wyceny, zgłoś się do nas. Nasza firma pomoże, poczujesz, że jesteś faktycznie doinformowany i przygotowany do zawarcia ewentualnej transakcji.


Oceń artykuł:

Wycena remontu domu - informacje | 539 356 009
Średnia 5/5 na podstawie 29 opinii.

Autor tekstu: Szymon Lechoński